W nieustannie zmieniającym się otoczeniu dość często mierzymy się z wyzwaniem takiego rozmieszczenia stanowisk pracy, które po zaimplementowaniu na nich produkcji nowego detalu lub grupy detali pozwoli nam minimalizować koszty logistyczne wynikające
z przemieszczania surowców produkcji w toku i wyrobów gotowych.
Krótsze drogi transportowe to mniejsze koszty logistyczne, a co za tym idzie – przyczyniamy się do redukcji śladu węglowego. Eliminacja lub nawet częściowe ograniczenie krzyżowania się dróg transportowych
przynosi zmniejszenie ryzyka wystąpienia zdarzeń potencjalnie wypadkowych oraz tych, które niestety mają swój finał w postaci wypadku. Zmniejszenie liczby skrzyżowań wpływa w znacznym stopniu na zwiększenie płynności transportu.
Na rynku funkcjonuje wiele płatnych narzędzi, które potrafią skutecznie wspierać nas w tych zadaniach. Nie wszyscy mają jednak do nich dostęp. Jaką mamy alternatywę? Czy pozostaje nam metoda ołówka i kartki?
Niekoniecznie
Czego zatem potrzebujemy? Wystarczy nam program Excel wraz z dodatkiem (Add-Ins) o nazwie Gigraph (niestety działa tylko w środowisku Windows), którego jedynym zadaniem jest rysowanie grafów.
[...]
Fragment artykułu, który ukazał się w 97 numerze Menedżera Produkcji
Strona główna | O mnie | Usługi | Blog | Kontakt
Strona www stworzona w kreatorze WebWave.
Znak towarowy zgłoszony w Urzędzie Patentowym RP